OSB deskyOSB - Oriented Strand Board je vysoce kvalitní dřevěná deska, kterou tvoří 3 vzájemně kolmo orientované vrstvy. Ve svrchní a spodní vrstvě jsou třísky uloženy podélně, prostřední vrstva, tzv. jádro je uložená v říčném směru, kolmo na okrajové vrstvy. Takto laminované vrstvy jsou při určitém tlaku spojeny vodě-odolnou pryskyřicí. Desky jsou odolné vůči vlhkosti, díky vysoce kvalitní technologii výroby se v nich neobjevují praskliny, suky ani kůra.

OSB deska je deska založená na dřevěné bázi, byla vyvinuta hlavně pro stavební průmysl. Kronopol je prvním výrobcem na světě, který vyrábí OSB desky metodou kontinuálního lisování. Tato metoda zaručuje pouze velmi nízkou odchylku v tloušťce desky a širokou nabídku rozměrů.

 

Typy OSB desek

 

OSB 2 - konstrukční OSB deska určená pro suché prostředí

OSB 3 - konstrukční OSB deska určená pro prostředí s mírnou vlhkostí - interiér i exteriér

OSB 4 - konstrukční OSB deska navržená pro prstředí s vyšší vlhkostí a vysokou zátěží - interiér i exteriér. Deska je dostupná pouze na objednávku.

 Na žádost zákazníka je možné vyrobit OSB desky speciálních rozměrů a tlouštěk - až do tloušťky 40 mm.
Minimální objednávka nestandardních rozměrů OSB desek s rovnými hranami je 100 m3.

 O OSB deskách

Složení

Kronopol OSB deska obsahuje více než 90% dřevěné hmoty a je vyráběna z pečlivě vybraných kmenů borovic. Po skácení je dřevo zbaveno kůry a nařezáno na tenké pásky 100 x 0,6 mm. Takto získaná hmota je položena do vnějších vrstev desky rovnoběžně a do vnitřní vrstvy desky kolmo na délku.

Díky vláknitému charakteru dřeva a tenké páskové hmotě má OSB deska vynikající technické parametry. Vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům je dosaženo díky smíšení dřevěné hmoty s parafínovou emulzí.

Kronopol OSB deska se vyznačuje absencí prasklin, nerovností a jiných vnitřních kazů. Obě strany desky mají stejnou kvalitu. S deskami Kronopol se při montáži lehce pracuje, mají vysokou stabilitu, a jsou velmi odolné. Mikrostruktura dřevěné hmoty chrání hrany proti nalomení při spojování hřebíky, deska má vysokou tuhost, je odolná vůči posunutí a ohybu.

Využití

Protože jsou OSB desky Kronopol odolné vůči vzduchu a mají nízkou absorpční schopnost, jsou vhodné pro stavbu domů technologií nosníkové konstrukce. Jejich technické parametry zaručují pevnost a mohutnost stavby.

Využití OSB desek

Kvalita

Výrobky na každém stupni výroby podstupují přísnou kontrolu kvality, která se dá shrnout do následujících bodů:

 

Proč si vybrat OSB desky

Výhody KRONOPOL OSB


Na co byste neměli zapomenout

Ve skandinávských zemích nebo v severní Americe převládá technologie výstavby dřevěných domů, uživatelé ani odborníci k nim nemají žádné vážné výhrady. Pochopitelně musíte zabezpečit, aby v domě nebyla vlhkost, proto už při návrhu je důležité zohlednit systém ventilace a vytápění.

 

Před použitím Kronopol OSB desek byste měli zvážit následující fakta:

Síla a pevnost OSB desky
Tyto hodnoty se liší v závislosti na hlavní a vedleší ose desky. V struktuře stavby by měla být vystavena namáhání pouze hlavní osa, kterou rozpoznáte podle podélné čáry na povrchu desky.

Mikrobi
V extrémních případech se může stát, že na nechráněných okrajích desky se vyskytne plíseň.Fotogalerie

    zavřít okno